Strach jest głównym źródłem przesądów i jednym z głównych źródeł okrucieństwa. Pokonanie strachu to zapoczątkowanie wiedzy.”
― Bertrand Russe, Unpopular Essays

Od czasu do czasu dostaję pytania odnośnie strony. Zebrałem tutaj te najczęstsze, na które odpowiedź może Was zainteresować.

Q: Ile czasu zajął Ci łącznie temat COVIDa?
A: Do tej pory (10 lipca) znalezienie, przeczytanie, zweryfikowanie oraz opisanie wszystkiego co znalazło się na stronie zajęło mi ok. 200 godzin.

Q: Czemu część źródeł lub cytatów jest po angielsku?
A: Niestety nie wszystko da się znaleźć napisane w j. polskim. Szczególnie tyczy się to różnych badań, ale nie tylko. Staram się podawać źródła, które są dostępne, obiektywne, sprawdzalne. Dla osób, które mają problemy z angielskim polecam tłumaczyć źródła przy użyciu tłumacza google. Nie będzie to tłumaczenie idealne ale często wystarczające do zrozumienia tematu. Tutaj dobry poradnik.

Q: Czy planujesz weryfikować inne tematy?
A: Tak, jednak nie jestem w stanie podać żadnych terminów. Praca na pełny etat i dzieci skutecznie ograbiają mnie z wolnego czasu 😉

Q: Co z tymi cytatami Bertranda Russsella? Jesteś jakimś fanem?
A: Na tą osobistość trafiłem już jakiś czas temu przy okazji szukania różnych cytatów. Po zapoznaniu się z jego biografią oraz częściowo z dziełami mogę chyba uznać, że jestem fanem. Polecam przeczytać choćby ten krótki artykuł wiki na jego temat.

Q: W rozdziale “PERSPEKTYWA” podajesz liczbę 17999, tymczasem źródło podaje 17799. Czy to błąd?
A: Tak, ale w artykule do jakiego dałem odnośnik. Czerpie on dane z konkretnego zestawienia GUSu, ale prawdopodobnie ktoś się pomylił podając/przepisując liczby. Liczba z arkusza to 17999.

Q: Dlaczego tak dużo mówisz o źródłach ale nie podajesz źródeł obrazków użytych na stronie?
A: Wszystkie użyte obrazy są na otwartej licencji “Free for commercial use, No attribution required.“. Zgadzam się jednak, że i tu warto podać źródła. Zajmę się tym jak tylko skończę cały artykuł.

Q: Jakie inne strony z dobrymi i sprawdzonymi materiałami polecasz?
A: Trudne pytanie bo w internecie jest sporo dobrych twórców, zarówno rodzimych jak i zagranicznych. Po skończeniu artykułu o covidzie przygotuję tutaj całą listę moich ulubionych źródeł i twórców.

Theme: Overlay by Kaira
weryfikuje.pl