“Nie bój się mieć nieprzeciętne opinie, ponieważ każda opinia dziś akceptowana była kiedyś nieprzeciętna.” ― Bertrand Russell

To jest miejsce, gdzie każdy może podzielić się swoją opinią lub przedstawić jakieś dodatkowe materiały, których według niego brakuje na tej stronie.

Komentarze są moderowane, ale usuwane będą jedynie wulgaryzmy lub kompletny bełkot.
Proszę o cywilizowaną dyskusję 🙂

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
adam
1 miesiąc temu

Zacytuję 2 fałszywe fragmenty, po których skończyłem lekturę. A szkoda.

Do tej pory (od 01.03.202 do 16.05.2020) w Polsce wykryto 18257 przypadków zachorowań. (…) Nie bierze ona w ogóle pod uwagę ludzi, którzy daną chorobę przeszli “bezobjawowo”.

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Nie wykryto tylu zachorowań, a jedynie zakażeń wirusem. Wiele mediów popełnia ten sam błąd, mam niemiłe wrażenie, że świadomie.

Ciężko się rozmawia o nowym wirusie z Chin, więc wytłumaczę na podstawie znanego wszystkim wirusa HIV. Otóż wirusem tym można się ZAKAZIĆ i być jego NOSICIELEM. Natomiast nie można na niego zachorować. Natomiast można mieć wirusa i nie być chorym tzn. nie mieć objawów. To potwierdza, że nie ma “chorób bezobjawowych”. Posiadanie objawów oznacza chorobę.
Zacytuję tu wikipedię: “O zaistnieniu choroby można mówić wtedy, gdy działanie czynnika chorobotwórczego wywołuje niepożądane objawy, różniące się od czynności zdrowego organizmu.”
Natomiast cytując aids.gov.pl: “Nieleczone zakażenie HIV prowadzi do rozwoju AIDS, czyli zespołu nabytego niedoboru (upośledzenia) odporności. AIDS to końcowy etap NIELECZONEGO zakażenia HIV.”

Wydaje mi się, że nie mieliśmy jakiejś poważnej rewolucji językowej, żeby od tego roku zakażenia wirusami nazywać chorobami. Mam jednak wrażenie, że “nosiciel wirusa” został w słowniku zastąpiony “nosicielem maseczki”.

Przy okazji, jedną z dość rzetelnych stron, która podaje raporty o tym koronawirusie, jest https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Raport-sanepidu-11-08-2020-wtorek-n147651.html gdzie mamy podział na zakażonych, hospitalizowanych i nie tylko. Można się np. dowiedzieć, że osób zakażonych w tym dniu przybyło 25, a chorych (bo wymagających leczenia) ubyło dwóch (przez wyleczenie lub, niestety, zgon).

Co do artykułu, chętnie do niego wrócę, jeśli osoby zakażone nie będą nazywane chorymi.

Admin
weryfikuje.pl
1 miesiąc temu
Reply to  adam

Cześć

W sumie to masz rację. Powiem więcej – te 18257 przypadków to nawet nie są zakażenia wirusem. Bo wiadomo, że używane testy dają również wyniki fałszywie pozytywne. Poprawione.
Niestety, wielu z nas udziela się częsty brak konsekwentnych informacji 😉 Dzięki za czujność. Pozdrawiam

Gość
Paweł
26 dni temu

Kolejny artykul, ktory statystykami na sile stara sie obnizyc zagrozenie. Krotko i na temat. Nie chodzi o niski % smiertelnosci, ale o szybkosc rozprzestrzeniania sie. Gdyby zostawic sprawe sama sobie, to ponad polowa populacji byla by zarazona i co wtedy? Jakie byly by statystyki? Powinnismy sie cieszyc ze jest wiecej samobojstw rocznie anizeli zgonow z zarazenia.

Admin
weryfikuje.pl
26 dni temu
Reply to  Paweł

Cóż, ja mam wrażenie, że Ty na siłę próbujesz je zawyżyć 😉 Ale ok, pogadajmy o tym. Proszę wskaż źródło, które podaje/bada “szybkość rozprzestrzeniania się” SARS-CoV-2 oraz porównanie do innych patogenów jakie mieliśmy do roku 2020.
Przypominam też, że prawie nikt nie mówi aby “pozostawić sprawy samym sobie”. Główne zarzuty, to przede wszystkim:
– brak jasnych informacji skąd i na podstawie jakich badań naukowych, podejmowane są zarządzenia MZ
– wprowadzanie zarządzeń niezgodnie z obowiązującym prawem
– całkowity brak rzetelnej debaty publicznej

Twierdzenie, że to dobrze iż samobójstw jest więcej niż zgonów w środku wielkiej pandemii uznaję, za przykre i nieodpowiedzialne. Samobójstwo oznacza, że ktoś sam zdecydował odebrać sobie życie. Często są to osoby młode, które mają całe życie przed sobą (w grupie 30-40 lat). Tymczasem na obecnego wirusa umierają przede wszystkim ludzie starzy i schorowani (mediana wieku to 78 lat!), których najprawdopodobniej zabiłaby dowolna inna infekcja.

https://www.focus.pl/artykul/samobojstwa-nieletnich-polska-na-drugim-miejscu-w-europie
https://noizz.pl/not-just-a-mood/raport-who-polscy-mezczyzni-w-czolowce-samobojstw-w-europie/nrdf05r
https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1457138,samobojstwa-dzieci-i-seniorzy.html

Gość
Marcin
25 dni temu
Reply to  Paweł

No właśnie są miejsca gdzie wiadomo że spory odsetek ludzi miał kontakt z wirusem i jakoś trupy nie leżą na ulicach: https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1486866,koronawirus-w-szwecji-sztokholm-przeciwciala-covid-19.html
Może warto dodać w artykule sekcję o Szwecji i jej strategii?

Theme: Overlay by Kaira
weryfikuje.pl